Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

“Search Engine Optimization” kısaltması olarak kullanılan seo türkçeye uyarlanmış haliyle “Arama motoru optimizasyonu” anlamına gelmektedir.Arama motoru optimizasyonu kişilerin ve kurumların kullandığı web sitelerinin Google, Yandex, Bing, Yahoo ve diğer arama motorlarında çeşitli anahtar sözcüklerinizde en iyi sıralamalarda çıkmasını sağlamak ve doğrudan doğruya potansiyel müşterilerinize ulaşmayı hedeflemek için uygulanır.

web sitesi seo çalışması, google'da bire gelmek

Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmasını Nasıl Yapıyorsunuz ?

 

Sektörel Analiz;

Markanız için geliştireceğimiz Dijital Pazarlama stratejilerinde Hedef Kitlenizi ve hedef kitlenizin isteklerini en iyi şekilde belirlerleyerek Sektörel Rekabet Analizleri yöntemlerini (SWOT vb…) uyguluyoruz ve eksiklerinizi artılarınızı fırsat ve tehditleri göz önüne alarak popüler olmanız için iş fikirleri hazılıyoruz….

Stratejik planlama ve iş modeli oluşturma;

İhtiyaç duyulan analizler neticesinde belirli bir plan ile kolları sıvıyoruz.İlk olarak site içi optimizasyon kriterlerimizi yerine getiriyor daha sonrasında ise sektörel değişim göz önüne alınarak sizleri popüler yapmanın yöntemlerini ortaya kouyuyoruz.

Trend Analizi ve Değişim;

Trend analizi firma içi başarı olarak nitelendirebilirsiniz yıl sonu ve ortaları için belirli satış rakamları, belirli hedeflerimiz bulunmaktadır.Bu hedeflere ulaşılabilip ulaşılamadığı ortaya konulmakta ,ulaşılamadıysa neden ulaşılamadığı ,ulaşıldıysa bir sonraki yıl için hedefimiz ortaya konulmaktadır.

 


ANKARA NETWORK İLE RAKİPLERİNİZE FARK ATIN.

SEO ÇALIŞMASI İLE SEKTÖRDE BİR ADIM ÖNDE OLUN
.


SEO SÜREKLİ GÜNCELLİĞİ TAKİP EDİLMESİ GEREKEN BİR İŞLEMDİR

Arama motorları sürekli olarak kendilerini güncellemekte, değiştirmekte ve yenilemektedirler.

Sektördeki rakipler değişmekte, gelişmekte, arama eğilimleri ve kelime kombinasyonları değişmekte.

Bu değişimin hızınn içerisinde seo bir defaya mahsus yapılıp bırakılabilecek bir işlem değildir. Sürekli

çalışma ve geliştirme gerektirmektedir.

SEO ÇALIŞMA SİSTEMİMİZ

Çalışma sistemimiz özellikle Google gibi arama motorlarının en güncel haline göre yapılan çalışma

sistemidir. Arama motorlarının son güncellemesini araştıran ve takip eden ekibimiz tarafından alınan

bilgiler neticesinde çalışmalarımıza yön vermekteyiz.

Seo talebiniz doğrultusunda sitenizin SEO uyumluluk durumunu çıkartıyoruz. Bu raporda sayfa

yapınız, sayfa içi kodlamalar, sayfa içi geçişler gibi bir çok etkeni göz önüne alarak raporu

oluşturuyoruz. Siteniz SEO kurallarına uygun bir site değil ise site içi ( On -Page SEO ) çalışması ile site

içi kodlarınızı uygun duruma getiriyoruz. Bu sayede Description, Keywords, Title gibi site içi meta

taglarınızı sitenize uygun şekilde düzenliyoruz. Site içi SEO çalışmasını sadece sitenizin ana sayfasına

değil bütün sayfalarınıza aynı şekilde yapıyoruz.

BACKLİNK İNŞASI

Site içi SEO analizi ve çalışması bittikten sonra site dışı ( Off-Page SEO ) çalışmasına başlıyoruz. Bunu

yaparken sitenizin tanıtımı veöne çıkması gereken ürün kategorileri üzerinden gerçekleştiriyoruz.

SOSYAL MEDYA

 Arama motorlarının son güncellemesi ile çok fazla önem verdikleri sosyal medya çalışmalarını

Facebook, Youtube, Twitter, Casino Google plus  gibi sosyal medya platformlarında yapıyoruz. Bu

platformlarda kurumsal sayfalarınız blograrınız oluşturularak sitenizle ilgili paylaşımlarda

bulunuyoruz.

RAPORLAMA

Yaptığımız her işte şeffaflık ön planda olduğu için yaptığımız çalışmaları sizlere raporlar halinde

sunuyoruz. Bu sayede sitenizin konumu ile yapılan çalışmalar hakkında detaylı bilgi almış oluyorsunuz.

 

Neden Arama Motoru Optimizasyonu Yapılmalı ?

İsterseniz duruma şu şekilde bakalım google optimizasyonu üzerine yapılan bir analiz çalışmasında rekabet hususunda yer alan 4 firmaya göz gezdirelim.Yapılan analiz boyunca kendi anahtar kelimelerinde sıralanan bu 4 firmanın istatiki değerleri ve müşteri portföylerine baktığımızda arama motoru optimizasyonun ne kadar değerli olduğunu görmekteyiz.Şöyle ki belirli bir anahtar kelimede yapılan çalışmada sıralanan 4 web sitesine internet kullanıcılarının giriş işlemleri şu şekilde olmaktadır.
1.sırada yer alan siteye kullanıcıların %62 si girerken ikinci sırada yer alan siteye %21 lik bir dilim girmekte ve 3.sırada yer alan siteye ise yalnızca %5lik bir dilim girmekte, ilk sıralarda bile gözlemlenen bu durum sizce bir firmanın büyümesinin gelişmesinin tamamiyle rastlantı olduğuna mı işarettir yoksa yapılan tüm çalışmaların kuruşu kuruşuna sizlere geri dönmesine mi?

ankara google'da bire getirme

Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmasının İçeriği Nedir ?

Site İçi Optimizasyon

Temiz Html 5 Css 3 Kodlama

Kodlamanın Temel kuralları baz alınarak doğru parsellenmiş olan siteler gerek hızlı açılmaları gerekse gereksiz kod barındırmamamları ile arama motorlarının gözdesi haline gelmiştir

Şematik Belirteçler

Html 5 ın kuralları bir kenara dursun özellikle google algoritmaları keywords(anahtar sözcük) gibi belirteçlere bakmadığını defalarca belirtildi, bunun yerine sematik olarak belirtilen parsellerde ne amaçlı kullandığınıza bakmaktadır.

Kullanıcı Deneyımı

Arama motorlarının en temel özelliği sitenin kullanıcıya sağlayacağı bilgi erişilebilirlik ve kullanım kolaylığı bu noktada mobil,tablet ve masaüstü uygulamalarıyla doğru şekilde iletilicek olan içerik kullanıcı deneyımını arttırıcak ve ziyaretçilerin sitenizi popüler olması yolunda adımlar atmasını sağlayacaktır

İçerik Optimizasyonu

Sitenizin içeriğinde bir makale yayınlamak isteyebilirsiniz fakat makalenizin doğru algoritmalarca oluşturulması ve kelime yoğunluğunun en iyi şekilde ayarlanması gerekir.Örneğin bir makalede altı çizili ,italik ve kalın belirteçler ile ana anahtar sözcüğünüzün kombinasyonlarına yer verilmelidir Bu noktada google algoritmasının 120 den fazla farklı kriteri bulunmaktadır.

Kombinasyonlar ve Sıkıştırmalar

Site açılış hızı ve doğru kombinasyonla çalışması vazgeçilmez bir özelliktir Özel olarak sıkıştırılmış siteler normal sitelerden 7 kat daha hızlı açıldığını biliyormuydunuz?

Sitedışı Optimizasyon

Backlink

Sitenizin diğer sitelerce popüler olarak gösterilmesi işlemi olarak nitelendirilebilir.Fakat backlink sağlamanında belirli kuralları vardır orneğin ne periyotlarla backlink alındığı ve hangi sitelerden backlink alındığı oldukça önemlidir.

Sosyal Medya

Sosyal Medya günümüzde markalaşmanın ve kalıcı tanıtımın en doğru ve en hızlı yontemı olarak karsımıza cıkmaya devam ediyor.Bu noktada arama motorları kişilerin davranışlarını organik olarak gözlemlemek istemesi oldukça doğal bir harekettir.

Optimize Edilmiş Reklamlar

Adwords vb uygulamalarda sitenizin içeriği ve anahtar sözcükleriniz google tekrar lanse edilmektedir.Şu şekilde düşünebilirsiniz belirli bir ücret karşılığında oto yedek parça sözcüğünde reklam satın alıyorsunuz sizce bu saatten sonra arama motorları tutupta sizin gprs saatığınızı düşünür mü yoksa jant kaporta sattığınızı mı düşünür?

Rakip Analizi

Rakiplerinizin belirli bir popülerliği(hit) mevcut olabilir bu popülerliğin kaynağını keşfedebilir ve bu kaynağı hatta varsa daha iyi kaynakları kendiniz için kullanabilirsiniz.Şı şekilde düşünebilirsiniz sitenize verdiğiniz backlink ile rakip firmanın sitesine sağladığı backlink arasında ne tür bir fark var gelen ziyaretçi davranışı arasındaki fark nedir.

Dizinler

Dizin siteleri sektörel rehber niteliği taşımaktadır bu sitelerin fazlasıyla farkında olan google,yandex ve bing gibi arama motorları dizinlerde katagorisel yapılandırmaları ele alarak sitenizin en doğru anahtar sözcüklerde yer alması yönünde yeniden yapılandırılmıştır.

 

 

 

 Ankara Network Bilişim Web Tasarım ve Yazılım Hizmetleri
Başlangıç Tarihi © 2002